Chopcoin.io - Interactive Bitcoin Game
صفحه اصلی » دانلود فیلم The Rite 2011 با دوبله فارسی

آموزش

  • توسط : minimoviez
  • در تاریخ : یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵

برخی از فیلم‌ها یا ویدیوها دارای چندین زبان یا صدا هستند که کاربر می‌تواند یکی را به دلخواه انتخاب کند. آموزش تغییر زبان در KMplayer، JetAudio، مدیا پلیر و VLC.

برنامه Windows Media Player (برنامه پیشفرض ویندوز)

ویندوز مدیا پلیر (Windows Media Player) برنامه پیشفرض ویندوز برای اجرای فایل‌های صوتی و تصویری است. اما به دلیل امکانات محدود و انعطاف پذیری کم معمولاً از برنامه‌های دیگر نظیر KMPlayer برای مشاهده فیلم‌ها استفاده می‌شود. همچنین مدیا پلیر ویندوز به تنهایی قابلیت اجرای فرمت‌های مختلف مثل MKVV را نداشته و باید برای اجرای این گونه فایل‌ها بسته‌های کدک (Codec) را نصب کنید. در ویندوز مدیا پلیر برای تغییر دادن زبان فیلم مراحل زیر را بپیمائید:

۱- فایل چندرسانه‌ای را توسط برنامه Windows Media Player اجرا کنید.

۲- پنجره برنامه را از حالت تمام صفحه (Full screen) خارج کرده و کلید Alt را بزنید تا منوی آن پدیدار شود.

۳- از طریق منوی Play به Audio and language tracks بروید. سپس زبان مورد نظر را انتخاب کنید. حال می‌توانید با زبان انتخاب شده فیلم را مشاهده کنید.

audio

برنامه KMPlayer (پر استفاده ترین برنامه)

همانطور که می‌دانید برنامه رایگان KMPlayer یکی از بهترین برنامه‌ها برای پخش فایل‌های چندرسانه‌ای است و همیشه پیشنهاد می‌شود که با استفاده از این برنامه فایل‌های مالتی مدیا مانند فیلم‌ها، ویدئوها و … را پخش کنید. در برنامه کا ام پلیر برای تغییر دادن زبان صوتی مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- فایل چندرسانه‌ای را با استفاده از KMPlayer باز کنید.

۲- بر روی قسمتی از فیلم کلیک راست کرده و از قسمت Audio سپس Stream Selection استریم صوتی دلخواه خود را انتخاب کنید. مثلا در فیلم زیر (فرار از زندان – فصل دوم) می‌توانید ببینید که دو فایل صوتی یکی با نام per و دیگری با نام eng وجود دارد. per مخفف Persian (فارسی) بوده و eng هم English (انگلیسی) است.

همچنین برای سوئیچ کردن بین این دو قطعه صدا می‌توانید از کلید ترکیبی Ctrl + X استفاده کنید.

audio

 

حال فایل صوتی ویدئو یا فیلم مورد نظر تغییر داده شده و می‌توانید به آن گوش دهید.

برنامه VLC

برنامه رایگان VLC معمولاً برای استریم و مشاهده ویدئوها و کانال‌های صوتی به صورت آنلاین استفاده می‌شود اما می‌توان از آن برای مشاهده فیلم‌های عادی نیز استفاده کرد. در برنامه وی ال سی برای تغییر دادن زبان فیلم یا ویدئو مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- فایل مالتی مدیا را توسط برنامه VLC باز کنید.

۲- بر روی قسمتی از پنجره فیلم کلیک راست کرده و به بخش Audio سپس Audio Track بروید. حال زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید تا بتوانید فیلم را با آن زبان مشاهده کنید.

audio

برنامه JetAudio

از برنامه JetAudio معمولاً برای ساخت لیست آهنگ‌ها و گوش دادن به آن‌ها استفاده می‌شود. در برنامه جت آدیو برای تغییر دادن زبان فیلم یا ویدئوی مورد نظر مراحل زیر را انجام دهید:

۱- فایل چندرسانه‌ای را توسط JetAudio باز کنید.

۲- بر روی فضای دلخواهی از پنجره ویدئو یا فیلم کلیک راست کرده سپس از قسمت Audio زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین با کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + L نیز می‌توانید بین زبان‌ها سوئیچ کنید.

 

audio

آموزش گذاشتن صدای دوبله روی فیلم

آموزش کار با نرم‌افزار MKVMergeGUI:

ابتدا برنامه MKvmerge را دانلود و نصب می‌کنیم.

با استفاده از گزینه add فایل اصلی فیلم و همچنین فایل صوتی را به برنامه معرفی می‌کنیم

فایل صوتی را از قسمت سبز رنگ مشخص‌شده در تصویر انتخاب می‌کنیم

در قسمت نارنجی نام تـِـرَک و زبان را انتخاب کنید

توجه کنید گزینه Default track flag در صورت yes بودن به‌صورت پیش‌فرض با اجرای فایل پخش خواهد شد و در اینجا تصمیم می‌گیرید که فایل  اصلی فیلم (برای مثال انگلیسی) پیش‌فرض باشد و یا فایل که شما اضافه کردین (برای مثال دوبله فارسی)
نکته اینجاست که اگه  فایل فارسی را به‌صورت پیش‌فرض انتخاب کردیم زبان انگلیسی را از حالت پیش‌فرض در بیاوریم (فایل صوتی اصلی را از قسمت سبز انتخاب کنید و پیش‌فرض را بر روی no قرار دهید)

audio

در صورتی که فیلم مورد نظر شما FPS متفاوت با فایل صوتی داشته باشد می‌توانید با انتخاب فایل ویدویی مورد نظر که در تصویر مشخص شده‌است و کلیک بر روی بخش Format specific option گزینه FPS مورد نظر را از لیست انتخاب کنید (برای مثال برخی انیمیشن‌های وب‌سایت گلوری تون ۲۵ p باید انتخاب شود)

توجه بسیار مهم: بعد از تغییر FPS فیلم با صدای اصلی (انگلیسی) هماهنگ نمی‌باشد.

انیمیشن‌هایی از وب‌سایت که FPS متفاوتی دارند، با ذکر ۲۵ fps در ابتدای فایل صوتی دانلودی شما ذکر شده‌اند. همچنین در یک فایل ورد به همراه فایل دانلودی شما (در صورت نیاز به تنظیم FPS متفاوت) نیز توضیحات درباره‌ی FPS مربوط به صدای انیمیشن داده‌شده‌است.

audio

در صورتی که صدا با فیلم هماهنگ نیست شما باید میزان عقب و یا جلوبودن صدا با تصویر را برحسب میلی‌ثانیه بیابید و سپس فایل صوتی که اضافه کرده‌اید را انتخاب کنید مانند بخش بالا در قسمت Format specific option گزینه Delay زمان را وارد کنید توجه کنید از – برای زمان منفی می‌توانید استفاده کنید

audio

بعد از تنظیمات (البته در صورت نیاز) مسیر ذخیره فایل را انتخاب و Start Muxing را کلیک می‌کنیم تا فایل مخلوط شود!